Plaża, góry, wodospady - Pejzaż w malarstwie współczesnym.

Pejzaż odgrywa istotną rolę w malarstwie wielu epok. We współczesnej sztuce jego pozycja również jest ugruntowana. Zainteresowanie pięknymi krajobrazami nie słabnie, ludzie odczuwają bowiem silną potrzebę otaczania się urokliwymi widokami, nawet jeśli znajdują się one wyłącznie na obrazie. Co więcej, dzięki usługom współczesnych malarzy możemy nawet zdecydować o tym, jaki krajobraz będzie utrwalony na płótnie. Możemy umieścić tam obraz swojego domu dziecięcego, miejsce, w którym najchętniej sprawdzamy wakacje, czy też zupełnie abstrakcyjny obraz z książki czy albumu, który urzekł nas swoją atmosferą. Tak wiele możliwości daje nam bowiem obraz na zamówienie.

Pejzaż wykonany w ten sposób może być dowolnie dostosowany do naszych potrzeb i upodobań. Oprócz wyboru krajobrazu, który zostanie na nim przedstawiony, możemy zdecydować również o jego kolorystyce i technice wykonania. Jeśli brakuje nam własnego pomysłu, warto przyjrzeć się trendom, które królują we współczesnym malarstwie.

Pejzaż pojawia się w nim nader często. Zwykle przedstawiane są na nim idylliczne obrazy plaż, zachodów słońca lub błękitnego nieba, nieskalanego najmniejszą chmurkom. Jeśli taki obraz nie odpowiada naszym gustom, możemy zdecydować się na nieco bardziej mroczy cienisty las lub burzę na morzu. Możliwości jest całe mnóstwo, ogranicza nas wyłącznie własna wyobraźnia i zdolności artysty, który wykonuje dla nas obraz. O ile z wyobraźnią nie mamy zwykle problemów, o tyle warto włożyć nieco wysiłku w poszukiwania odpowiedniego malarza.